Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zawyżanie wskazań wskaźnika poziomu paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zawyżanie wskazań wskaźnika poziomu paliwa

    bob_best, ja kupiłem te i po problemie
    LED Lampka rejestracji 3AF943021A Skoda VW Audi MotoHID.pl - Oświetlenie Retrofit Skoda Seat VW Audi

  • #2
    Zawyżanie wskazań wskaźnika poziomu paliwa

    Witam!
    Posiadam od miesiąca Octavię 1.4 TSI, przebieg ok. 2000 km i mamy pytań czy Wy też tak macie? O ile wiem, zbiornik paliwa ma 50l. Ostatnio mając jakieś 1-2mm powyżej 1/2 zatankowałem 30l (hmm...) i teraz zrobiłem ok. 120 km a wskazówka nadal 1/1. Chyba coś jest nie tak, pytanie czy TTTM i to jest tylko i wyłącznie wskazanie szacunkowe czy to u mnie coś nie tak? Bo tak sobie i jeżdżę i jeżdżę, w baku niby paliwo ma być, a potem się okazuje,ze płącę 200 zł za paliwo...
    Z góry dzięki za odpowiedź
    Pozdrawiam,
    Esperynek

    Komentarz


    • #3
      Re: Zawyżanie wskazań wskaźnika poziomu paliwa

      Zamieszczone przez Esperynek
      Witam!
      Posiadam od miesiąca Octavię 1.4 TSI, przebieg ok. 2000 km i mamy pytań czy Wy też tak macie? O ile wiem, zbiornik paliwa ma 50l. Ostatnio mając jakieś 1-2mm powyżej 1/2 zatankowałem 30l (hmm...) i teraz zrobiłem ok. 120 km a wskazówka nadal 1/1. Chyba coś jest nie tak, pytanie czy TTTM i to jest tylko i wyłącznie wskazanie szacunkowe czy to u mnie coś nie tak? Bo tak sobie i jeżdżę i jeżdżę, w baku niby paliwo ma być, a potem się okazuje,ze płącę 200 zł za paliwo...
      Z góry dzięki za odpowiedź
      Pozdrawiam,
      Esperynek
      U mnie jest tak samo, ponizej polowy wskazowka znacznje szybciej opada.
      Black magic

      Komentarz


      • #4
        Mam podobnie i nie jest to odosobniony przypadek. W moim poprzednim mondeo MK3 2.0 TDCI (zbiornik 55 albo 60 l) było tak, że po zalaniu do pełna i wyjechaniu w trase, wskazówka schodziła z max dopiero po ok 250-300 km! Później zjeżdzała duzo szybciej, zwłaszcza po przekroczeniu połowy.
        Miejmy jedynie na uwadze, że jest to wskazanie mechaniczne (a konkretniej taki pływaczek w baku przy pompie paliwa działający na zasadzie zmiany rezystancji, o ile sie nie myle) i moze on wprowadzać błąd.
        Ne pewno nie ma sie co przejmować, bo w niczym to nie przeszadza
        Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          W komórce bateria najdłużej trzyma na 100%, jak spadnie na 99% to już potem leci

          Komentarz


          • #6
            Nooo, zrobiłem dzisiaj 200 km czyli 350 km na tym baku i spadło na 3/4

            Komentarz


            • #7
              Norma. W Passacie tez tak mialem, ze dopiero po 100-200km w trasie cos tam wskazowka dawala znaki. Od polowy schodzilo w oczach

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X